PORTA MARE to budynek biurowo-usługowy który powstanie przy ul. Warszawskiej, w elbląskiej dzielnicy Wyspy Spichrzów. W pobliżu znajduje się Stare Miasto z pełną ofertą kulturalno-rozrywkową. Lokalizacja zapewnia dogodny dostęp do komunikacji miejskiej i sprawne połączenie z każdą dzielnicą miasta. 

6-kondygnacyjny biurowiec klasy A, o wysokim standardzie wykonania oraz wykończenia, to ponad 11 tys. m2 powierzchni użytkowych, 2 tys. m2 przestrzeni usługowej, przy której powstanie ok. 130 miejsc parkingowych, z czego ponad 80% w garażach podziemnych. 

Budynek zaprojektowano z myślą wpisującą się w panujący styl zabudowy Starego Miasta, nawiązując do zabytkowych kamienic stanowiących większą część najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy Elbląga – Starego Miasta. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, biurowiec nabiera oryginalnego charakteru i ma potencjał stać się wizytówką tej części miasta.

Opis inwestycji

Powierzchnia całkowita GLA: 11 000 m2 (11 127,08)
Całkowita powierzchnia biurowa:  7500 m2 (7524,28)
Całkowita powierzchnia usług:  2000 m2 (2021,5)
Kondygnacje naziemne: 5
Kondygnacje podziemne: 1
Podziemne miejsce parkingowe: 111 m.p.
Zewnętrzne miejsce parkingowe: 27 m.p.
Całkowita powierzchnia mieszkalna 1500 m2 (1581,31)

Specyfikacja techniczna

Icon
Recepcja
Icon
Certyfikat BREEAM
Icon
Całodobowa ochrona
Icon
Podłoga Podniesiona
Icon
Floor boxes
Icon
BMS
Icon
Szatnie dla rowerzystów

Tereny zielone

W otoczeniu budynku zaprojektowano tereny zielone, wraz z obiektami małej architektury. Dla urozmaicenia elewacji zostaną zastosowane „zielone elewacje”, w formie roślin pnących. Powierzchnie utwardzone zostaną częściowo wykonane z materiałów ażurowych, umożliwiając tym przepuszczalność deszczówki do wód gruntowych. Instalacje zostały zaprojektowane w koncepcji zrównoważonego budownictwa. Na dachu obiektu zostaną umieszczone panele fotowoltaiczne. Dodatkowo przewidziano wybudowanie zbiornika na wodę deszczową służącą do podlewania. Strefa rekreacyjna zostanie umiejscowiona na terenach nabrzeżnych rzeki Elbląg. Ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Standard biura

  • Możliwość regulacji zacienienia każdego okna z osobna
  • Zewnętrzne żaluzje automatyczne
  • Uchylno – rozwierane okna
  • Przyjazne oświetlenie
  • Czujniki dymu
  • Rolety wewnętrzne w pomieszczeniach lokali usługowych
  • Okablowanie strukturalne: tak
  • Energooszczędny system klimatyzacji i wentylacji