W Elblągu trwa realizacja kolejnej inwestycji w ramach Programu Fabryka

 

W sercu Elbląga, w rewitalizowanej przestrzeni Wyspy Spichrzów, powstaje pierwszy w mieście biurowiec klasy A, który łączy nowoczesność z historią. Handlowe tradycje elbląskiej Wyspy Spichrzów sięgają średniowiecza. To tu funkcjonowało dawniej gospodarcze serce miasta a charakterystyczna architektura tworzona przez rzemieślnicze warsztaty oraz spichrze umożliwiała sprawną obsługę dalekosiężnego handlu. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu spółki Operator ARP oraz elbląskiego samorządu, który wskazał teren pod realizację inwestycji, Wyspa Spichrzów zyskała szansę na rewitalizację. Z uwagi na historyczne walory lokalizacji, realizacja projektu objęta została opieką konserwatorską, a sama architektura budynku nawiązuje do dawnej zabudowy dzielnicy, łącząc aż siedem segmentów o charakterystycznych spadzistych dachach.

Inwestycja Programu Fabryka w Elblągu – innowacyjna przestrzeń dla inwestorów

 

Nowoczesna aranżacja obiektu i szereg udogodnień, na jakie mogą liczyć przyszli najemcy, niosą ze sobą duże możliwości inwestycyjne. Inwestycja w Elblągu zaoferuje ponad 11 tys. m2 powierzchni użytkowej o przeznaczeniu biurowo-usługowym, przyciągając inwestorów zarówno atrakcyjną lokalizacją na mapie miasta, jak i wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Wysoki standard obiektu oraz liczne udogodnienia idą w parze z ekologicznymi rozwiązaniami. Powstająca inwestycja będzie korzystać z potencjału kolektorów i ogniw fotowoltaicznych, a jej fasadę ozdobi wertykalny ogród stworzony z roślin filtrujących powietrze. W pięciokondygnacyjnym obiekcie przewidziano także ponad sto miejsc parkingowych w garażu podziemnym, niemal 30 naziemnych oraz cztery stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Opis inwestycji

Powierzchnia całkowita GLA: 11 000 m2 (11 127,08)
Całkowita powierzchnia biurowa:  7500 m2 (7524,28)
Całkowita powierzchnia usług:  2000 m2 (2021,5)
Kondygnacje naziemne: 5
Kondygnacje podziemne: 1
Podziemne miejsce parkingowe: 111 m.p.
Zewnętrzne miejsce parkingowe: 27 m.p.
Całkowita powierzchnia mieszkalna 1500 m2 (1581,31)

Specyfikacja techniczna

Icon
Recepcja
Icon
Certyfikat BREEAM
Icon
Całodobowa ochrona
Icon
Podłoga Podniesiona
Icon
Floor boxes
Icon
BMS
Icon
Szatnie dla rowerzystów

Tereny zielone

W otoczeniu budynku zaprojektowano tereny zielone, wraz z obiektami małej architektury. Dla urozmaicenia elewacji zostaną zastosowane „zielone elewacje”, w formie roślin pnących. Powierzchnie utwardzone zostaną częściowo wykonane z materiałów ażurowych, umożliwiając tym przepuszczalność deszczówki do wód gruntowych. Instalacje zostały zaprojektowane w koncepcji zrównoważonego budownictwa. Na dachu obiektu zostaną umieszczone panele fotowoltaiczne. Dodatkowo przewidziano wybudowanie zbiornika na wodę deszczową służącą do podlewania. Strefa rekreacyjna zostanie umiejscowiona na terenach nabrzeżnych rzeki Elbląg. Ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Standard biura

  • Możliwość regulacji zacienienia każdego okna z osobna
  • Zewnętrzne żaluzje automatyczne
  • Uchylno – rozwierane okna
  • Przyjazne oświetlenie
  • Czujniki dymu
  • Rolety wewnętrzne w pomieszczeniach lokali usługowych
  • Okablowanie strukturalne: tak
  • Energooszczędny system klimatyzacji i wentylacji